Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamienniki i nie przyjemne doświadczenie (kierunek)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamienniki i nie przyjemne doświadczenie (kierunek)

    ahmed799, Też bym poprosił taką informację
    Masz jak w banku

  • #2
    Zamienniki i nie przyjemne doświadczenie (kierunek)

    Witajcie

    Zamieszczam to dla osób szukających tańszych rozwiązań do swoich blaszanych ulubieńców, aby miały czym mrugać.

    Mowa tu o kierunkowskazie przednim, który musiałem wymienić, po tym, jak poprzedniemu po prostu odkleiła się szybka, a wtórne przyklejenie jej trochę nie wyszło.

    Tak skusiłem się na tańsze rozwiązanie nieoryginalnej części wydane przez firmę jak na pudełku DPA





    Niestety kierunkowskaz po przyłożeniu totalnie nie chciał się wpasować w przestrzeń jaka jest dla niego przeznaczona. Ograniczenia sprawiały zbyt odstające krawędzie szybki, wychodzące po za obrys obudowy . Szybka zachodziła na reflektor i na zderzak blokując ruch dalszego wsuwania.
    Aby dać trochę luzu odkręciłem śrubki samego reflektora, aby te części mogły się lepiej spasować, ale nic z tego. Przesunięcia były wciąż tak duże,że bolec dokujący nie mógł się cały zanurzyć (wchodził tam trochę się odginając), jak i górne ramie z oczkiem pod śrubę mocującą też wypadał z 5mm w innym miejscu

    kierunek po usilnych próbach montażu poszedłem wymienić do sklepu, gdzie sprzedawca dzięki swojej życzliwości i uprzejmości wymienił mi od ręki na nowy model, ponieważ uznałem, że może szybka była krzywo wklejona.

    Wymieniono mi kierunek - to samo pudelko ale na szybce zamiast DPA pisalo DIAMOND ( to ta sama firma, ale juz pewnie inna seria) .

    Niestety było już tylko gorzej. Zabrałem się i kupiłem oryginalną cześć w salonie, a niepasującą cześć oddałem sprzedawcy. Oczywiście oryginalna od razu pięknie weszła.

    Niespasowanie nieoryginalnej części było tak duże, że mogłem w szparę włożyć mały palec. Szpara czyli przestrzeń miedzy uszczelką (która ma jeszcze uszczelniać), a karoserią









    Posiadając oryginalny kierunek i podróbkę, wykonałem ich obrys i pomiary poszczególnych części. Wyglądały praktycznie identycznie. Jednak przyczyna niespasowania wydawała mi się nie po stronie matryc, które wykonał zapewne producent nieoryginalnych części wedle projektu udostępnionego na płatnej licencji od Skody, ale na linii produkcyjnej gdzie miała być oszczędność- każda ich lampka, miała inaczej przyklejoną szybkę, więc pewnie było to wykonywane mega ręcznie na oko.


    NIE POLECAM

    Komentarz


    • #3
      Praktycznie kazda ta podroba taka jest.

      Wkladalem dwa reflektory, dwa kierunki, dwa blotniki i tego razem za chiny nie szlo zgrac ze soba. One sa prawie takie same. Uszczelki odpadaja przy drugim podejsciu do wlozenia :diabelski_usmiech
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        spójrz na moją Forum - Octavia Club Polska diamondy kurde

        Komentarz


        • #5
          Też mam takie dziadostwo w swoim kuraku... Z tym, że mój prawdopodobnie zaliczył dzwona i ktoś chciał go poskładać po kosztach. Wygląda koszmarnie. Kierunki pożółkły i wyblakły. Zastanawiam się nad kupnem używanych oryginałów

          Komentarz


          • #6
            Jak chciałem reklamować tego Diamonda bo tez nie pasował, to sprzedawca był zdziwiony, bo nigdy wcześniej im się to nie zdarzyło. Rozumiem że to kosztuje ok 20zł i może po czasie zrobić się żółte, może się rozpaść itd., ale żeby nie dało się w ogóle założyć? Udało mi się kupić org używkę za 30zł.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X